Načítavam
INFO
Pánske a dámske hodinky a šperky
0 0

Popis parametrov

titán

Titán je kov, ktorý sa vyznačuje nízkou hmotnosťou, vysokou pevnosťou a jeho dotyk je ľudskej koži veľmi príjemný. V porovnaní s chirurgickou oceľou je niekoľko krát ľahší a aj napriek tomu výrazne odolnejší voči poškriabaniu. Pevný titán je prirodzene hypoalergénny a šetrný k pleti. Tento kov je taktiež odolný voči korózií nie len sladkou vodou ale aj slanou vodou.

analógové

Analógove hodinky zobrazujú čas pomocou hodinovej, minútovej a vo väčšine prípadov aj sekundovej ručičky.

digitálne

Digitálne hodinky zobrazujú čas, hodiny, minúty a niekedy aj sekundy pomocou arabskýcch číslic na obrazovke.

kombo analóg+digitál

Tento typ hodiniek zobrazuje čas pomocou hodinovej, minútovej a vo väčšine prípadov aj sekundovej ručičky a zároveň zobrazujú čas pomocou arabskýcch číslic na obrazovke.

automatické naťahovanie

Strojček hodiniek je poháňaný kinetickou energiou, pohybom ruky.

batéria

Strojček hodiniek je poháňaný batériou.

solárne napájanie (Tough solar)

Technológiu Tough Solar vyvinula spoločnosť CASIO. Hodinky sú poháňané solárnou energiou vďaka solárnym článkom umiestením pod ciferníkom, ktoré premieňajú solárnu energiu na elektrickú. Táto energia sa hromadí v akumulačnom článku, ktorý poháňa strojček hodiniek. V týchto hodinkách už viac nemusíte meniť baterku.

Hand shift

Umožňuje zmenu polohy ručičiek, tak aby bol zabezpečený voľný výhľad displej.

solárne napájanie Eco-Drive

Technológiu Eco-Drive vyvinula spoločnosť CITIZEN a slúži na poháňanie hodiniek pomocou solárnej energie. Systém Eco-Drive vyrába energiu z ktoréhokoľvek zdroja svetla. Vďaka tejto technológii už nikdy nemusíte v hodinke meniť baterku alebo sa báť, že niekde zmeškáte. Hodinky sa nabíjajú aj pri slabom svetle a po plnom nabití idú vyše 6 mesiacov aj v úplnej tme.

100M/10ATM

Vodeodolnosť označuje schopnosť hodiniek odolať vode v rôznych stupňoch. Každa hodinka má informáciu o vodotesnosti na zadnom veku. Pri používaní hodiniek musíte byť veľmi opatrný, napríklad pri plávaní je na hodinku vyvýjaný tlak, vo vírivke alebo sprche môže teplo poškodiť tesnenie preto pred stykom s vodou si pozorne prečítajte návod na použitie, kde budete mať presnú informáciu koľko atmosfér, metrov alebo barov Vaša hodinka zvládne. Vo všeobecnosti sú hodinky označené vodotesnosťou 100M/10ATM určené na sprchovanie, plávanie, potápanie na nádych.

200M/20ATM

Vodeodolnosť označuje schopnosť hodiniek odolať vode v rôznych stupňoch. Každa hodinka má informáciu o vodotesnosti na zadnom veku. Pri používaní hodiniek musíte byť veľmi opatrný, napríklad pri plávaní je na hodinku vyvýjaný tlak, vo vírivke alebo sprche môže teplo poškodiť tesnenie preto pred stykom s vodou si pozorne prečítajte návod na použitie, kde budete mať presnú informáciu koľko atmosfér, metrov alebo barov Vaša hodinka zvládne. Vo všeobecnosti sú hodinky označené vodotesnosťou 200M/20ATM určené na sprchovanie, plávanie, vodné športy, potápanie s dýchacím prístrojom.

30M/3ATM

Vodeodolnosť označuje schopnosť hodiniek odolať vode v rôznych stupňoch. Každa hodinka má informáciu o vodotesnosti na zadnom veku. Pri používaní hodiniek musíte byť veľmi opatrný, napríklad pri plávaní je na hodinku vyvýjaný tlak, vo vírivke alebo sprche môže teplo poškodiť tesnenie preto pred stykom s vodou si pozorne prečítajte návod na použitie, kde budete mať presnú informáciu koľko atmosfér, metrov alebo barov Vaša hodinka zvládne. Vo všeobecnosti sú hodinky označené vodotesnosťou 30M/3ATM určené pre náhodný styk s vodou pri umývaní rúk alebo pri daždi.

50M/5ATM

Vodeodolnosť označuje schopnosť hodiniek odolať vode v rôznych stupňoch. Každa hodinka má informáciu o vodotesnosti na zadnom veku. Pri používaní hodiniek musíte byť veľmi opatrný, napríklad pri plávaní je na hodinku vyvýjaný tlak, vo vírivke alebo sprche môže teplo poškodiť tesnenie preto pred stykom s vodou si pozorne prečítajte návod na použitie, kde budete mať presnú informáciu koľko atmosfér, metrov alebo barov Vaša hodinka zvládne. Vo všeobecnosti sú hodinky označené vodotesnosťou 50M/5ATM určené pre umývanie rúk, umývanie auta, dážď, sprchovanie.

záruka 3 roky

Kvalitu hodiniek od značky BERING vystihuje aj 3 ročná predĺžená záruka.

záruka 5 rokov

Hodinky od značky CITIZEN si stoja za svojou kvalitou a ponúkajú 5 ročnú predĺženú záruku.

režim potápania

Táto funkcia umožňuje zaznamenávanie hĺbky ponoru, čas a dĺžku ponoru pri potápani.

barometer

Barometer je veľmi užitočná funkcia hodiniek pre ľudí, ktorí obľubujú outdoorové aktivity, pretože sa používa na predpovedanie počasia. Barometer meria atmosferický tlak na odhalenie zmien v počasí, pomáha zistiť či a ako sa zmení počasie.

budík

Funkcia budík slúži na upozornenie prostredníctvom zvukového signálu vo Vami nastavený čas. Zvukový signál sa v daný čas opakuje každý deň.

dátum

Hodinky zobrazujú aktuálny dátum.

duálny čas

Duálny čas slúži na nastavenie času v krajine, ktorá je v inom časovom pásme ako Slovenská republika. Ak máte príbuzných napríklad v New Yorku môžete si nastaviť Newyorský čas a vedieť čo približne Vaši príbuzní robia.

fázy mesiaca

Na základe uvedeného dátumu sa na hodinkách zobrazuje aktuálna poloha mesiaca.

chronograf

Hodinky s funkciou chronograf sú také, ktoré môžete použiť aj ako stopky. Ciferník ma o jednu ručičku viac s funkciou "flyback" (vrátiť späť), ktorá sa vie rýchlo vrátiť do polohy 12, ktorá je jej počiatočné stanovisko. Jednoducho stlačíte Štart, čím stopky spustíte a ručička sa začne pohybovať, stlačením tlačidla Stop sa stopky zastavia a resetovacím tlačidlom aktivujete funkciu "flyback" a ručička sa vráti do polohy 12 a vy môžete začať stopovať opäť.

indikátor prílivu-odlivu

Na základe aktuálnej fázy mesiaca displej hodiniek zobrazuje aktuálny stav prílivu a odlivu.

indikátor stavu batérie

Touto funkciou sa môžu pochváliť hodinky, ktoré sú poháňané solárnou energiou pretože zobrazuje stav nabitia batérie alebo akumulačného článku. v prípade že sa tento indikátor objaví stáčí hodinke dopriať trochu svetelnej energie.

kompas

Ak ste človek dobrodruh a radi chodíte do prírody bez mobilov, zvážte výhodu vlastnenia hodiniek s funkciou kompas. Tento šikovný pomocník Vás bude viesť či už na cyklotúre alebo prechádzke divočinou. Hodinky s kompasom zobrazujú okrem stupnice uhla od 0 po 359 aj všetky svetové strany vrátane severu.

neo displej

Povrch ručičiek je vybavený vrstvou, ktorá ak je nabitá svieti počas tmy bez toho aby ste museli stláčiť akékoľvek tlačidlo.

odolnosť voči blatu a prachu

Hodinky sú vybavené špeciálnymi tesnesniami pri tlačidlách a puzdre, vďaka ktorým je hodinka oveľa odolnejšia voči blatu, prachu a špine.

odolnosť voči otrasom

Hodinky su skonštruované z materiálu ktorý je vysoko odolný proti nárazom, otrasom a vibráciám. Vaše hodinky sú v bezpečí aj pri športových aktivitách alebo náročnejších pracovných činnostiach.

predprogramovaný kalendár

Predprogramovaný kalendár zobrazuje aktuálny dátum a predprogramovanie Vám zabezpečuje automatické nastavenie dátumu bezohľadu na 28dňový, 30dňový či 31dňový mesiac. Kalendár je naprogramovaný na niekoľko desiatok rokov dopredu čiže zohľadňuje aj prestupné roky.

riadené rádiovým signálom

Hodinky riadené rádiovým signálom automaticky aktualizujú čas a dátum väčšinou raz za 24 hodín a to vďaka časovému signálu, ktorý prichádza z vysielačov napojených na atómové hodiny. Tieto hodiny majú maximálnu odchýlku 1 sekundu za sto tisíc rokov. Slovenská republika prijíma tento signál zo stredovlnového vysielača, ktorý je situovaný v Nemeckom Frankfurte (Mainflingen, Hesensko). Ostatné vysielače sú situované v Číne, Japonsku a Spojených štátoch.

stopky

Stopky sa používajú na meranie času pri rôznych aktivitách od varenia až po športové aktivity. Stopky sú neoddeliteľnou súčasťou športových hodiniek a ovládaju sa tlačidlami Štart a Stop, čo ľudí motivuje k tým najlepším výkonoom a k novým rekordom.

svetlo

Hodinka je vybavená osvetlením predného displeja. Po stlačení správneho tlačidla sa Vám displej rozsvieti a môžete zistíte koľko je hodín aj napríklad v kine.

svetový čas

Hodinky zobrazujú čas vo Vami vybraných iných časových zónach.

tachymeter

Tachymeter je funkcia, ktorá vypočíta rýchlosť pri danej vzdialenosti. Tachymeter je zobrazený na lunete hodiniek ako stupnica od 0 po 60, čiže od 0 km/h po 60 km/h. Táto funkcia je užitočná pre športovcov, pretože majiteľ hodiniek vie sledovať svoju rýchlosť, ktorú vykonáva pri fyzických aktivitách ako je cyklistika, beh alebo plachtenie. Meranie je veľmi jednoduché napríklad ak sa chystáte behať spustíte stopky. Ak viete, že ste prešli jeden kilometer stopky zastavíte. Ručička, ktorá slúži ako stopky bude v bode zastavenia ukazovať hodnotu na tachymetri, táto hodnota je Vaša aktuálna rýchlosť.

teplomer

Teplomer zobrazuje aktuálnu teplotu či už v interieri alebo exterieri.

24-hodinový formát

Ciferník hodiniek obsahuje malý ciferník ktorý zobrazuje čas od 1 po 24 hodín. Ciferník zobrazuje čas predpoludním a popoludní. Napríklad hodinky zobrazujú čas 10:30 no malý ciferník zobrazuje 22:30 pretože je večer.

solárne napájanie (ECO DRIVE)

Technológiu Eco-Drive vyvinula spoločnosť CITIZEN a slúži na poháňanie hodiniek pomocou solárnej energie. Systém Eco-Drive vyrába energiu z ktoréhokoľvek zdroja svetla. Vďaka tejto technológii už nikdy nemusíte v hodinke meniť baterku alebo sa báť, že niekde zmeškáte. Hodinky sa nabíjajú aj pri slabom svetle a po plnom nabití idú vyše 6 mesiacov aj v úplnej tme.

Bluetooth®

Hodinky s Bluetooth pripojením viete po stiahnutí aplikácie spárovať s mobilným telefónom a tak využívať ďalšie funckie hodiniek.

Telefón Finder

Táto šikovná funkcia Vám pomôže pri hľadaní Vášho strateného mobilného telefónu. Ak máte svoj telefón prepojený s hodinkami tak po stlačení tlačidla na hodinkách Váš mobilný telefón vydá zvukový signál, čo Vám uľahčí lokalizáciu mobilu.

Snooze

Snooze alebo opakovaný budík je funkcia alarmu, vďaka ktorej určite nezaspíte, pretože zvukový signaál sa opakuje po niekoľkých minútach znova a znova, až kým funkciu snooze nevypnete.

odpočítavacie stopky

Hodinky s funkciou odpočítavacích stopiek môžete využiť na odpočet piatich rôznych časov, ktoré avšak na seba môžu nadväzovať. Možnosť nastavenia počtu opakovaní tohto cyklu.

Magnetic Resistant

Vďaka vysokoodolnému materiálu je hodinka odolná proti magnetickému poľu.

auto LED dióda

Osvetlenie ciferníka je zabezpečené led diódou, ktorá má navyše automatickú funkciu, čo znamená, že hodinky sa automaticky rozsvietia ak ich otočíte o 45 stupňov, čiže ak máte na ruke hodinky, ste v tmavej miestnosti alebo lese a chcete zistiť koľko je hodín, stačí ak hodinky zdvihnete k tvári a oni sa same rozsvietia. Toto osvetlenie ma navyše senzor ktorý rozpozná deň noc, takže svietiť budete iba vtedy, keď je to potrebné.

solárne napájanie (Tough solar)

Technológiu Tough Solar vyvinula spoločnosť CASIO. Hodinky sú poháňané solárnou energiou vďaka solárnym článkom umiestením pod ciferníkom, ktoré premieňajú solárnu energiu na elektrickú. Táto energia sa hromadí v akumulačnom článku, ktorý poháňa strojček hodiniek. V týchto hodinkách už viac nemusíte meniť baterku.

krokomer

Krokomer funguje na princípe akcelerometra a dobre poslúži aktívnym športovcom alebo ľudom, ktorý chcú mať svoju dennú aktivitu pod palcom. Krokomer sa automaticky spustí pri zaznamenaní pohybu alebo si môžete počet krokov zmerať manuálne. Hodinky sú vybavené zvukovými signálmi, ktoré Vás môžu upozorniť na nedostatočnú aktivitu alebo pri zdolaní Vami určeného cieľa (od 1000 po 50 000 krokov).

12/24 hodinový formát

Čas na hodinkách sa môže zobrazovať v 12 (5 hodín ráno alebo večer) alebo 24 hodinovom formáte (5:00 hodín ráno a 17:00 hodín večer).

výškomer

Výškomer pracuje na princípe atmosférického tlaku podobne ako barometer a využijú ho obľúbenci outdoorových aktivít. Hodinky zaznamenávajú zvýšenie alebo zníženie tlaku, na základe čoho si vedia prepočítať nadmorskú výšku, v ktorej sa nachádzate. Ak sa atmosférický tlak znižuje nadmorská výška sa zvyšuje a naopak. Pre presné výpočty nadmorskej výšky je potrebné časté kalibrovanie výškomera.

výškova pamäť

Hodinky s výškovou pamäťou Vám vedia poslúžiť napríklad pri túre. Počas merania si hodinky okrem automatického zapamätania najnižšieho a najvyššieho bodu nadmorskej výšky zapamätajú aj Vami zvolenú nadmorskú výšku. Okrem nadmorskej výšky si hodinky pamätajú aj presný čas a dátum každého merania, takže si viete pozrieť napríklad za koľko minút ste zdolali prevýšenie 100 metrov alebo kedy a o koľkej ste boli v najnižšom bode Vašej trasy.

GPS satelitný príjem signálu

Zabezpečuje príjem signálu na akomkoľvek mieste na svete.

odolnosť voči nízkym teplotám

odolnosť až do - 20 C

duálne dobíjanie batérie

Hodinky je možno nabiť cez bezdrôtovú indukčnú podložku, ktorá sa prichytí na spodné veko hodiniek. Podložka je prepojená s počítačom cez USB kábel.

automaticke záznamy o aktivite z GPS

Funkcia je najviac využívaná k preskúmaniu prechodnosti terénu. Zobrazenie 60-tich geo-lokalizačných bodov, ktoré obsahujú informácie o čase, dátume, GPS súradniciach, nadmorskej výške a tlaku vzduch. K jednotlivým bodom je možné priradiť odpovedajúci grafický symbol, ikonu. Výpočet vzdialenosti medzi vašou aktuálnou polohou a stanoveným cieľom, zobrazenie aj spätnej trasy

ELAPSED-TIME

hodinky umožňujú merať čas po sebe idúcich udalostí, bez toho aby bolo nutné odčítavanie medzi týmito dvoma udalosťami nulovať

LED dióda

Osvetlenie ciferníka je zabezpečené led diódou

SPLIT-TIME

hodinky umožňujú zastaviť ručičky a zistiť medzičas bez prerušenia merania

beringcasioedificecasio-g-shockcitizendknyespritfestinafossilgantpierre-cardinpoliceswiss-military-hanowatimberlandtimextommyhilfiger

Tento e-shop používa cookies, ktoré pomáhajú zabezpečiť kvalitu našich služieb.
Kliknutím na tlačidlo „SÚHLASÍM“ alebo akýkoľvek odkaz na stránke súhlasíte s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a v reklamných sieťach na iných weboch.

SÚHLASÍM viac o cookies